Recenzie obchodu
Úvod  >  Historie Marcato
Zákazníknepřihlášen (přihlásit)         Nákupní košíkprázdný (objednávka)

Historie Marcato

30. léta

Historie MARCATO začala v roce 1930 díky intuici Otella Marcato, který viděl v rostoucí poptávce po kuchyňském náčiní obchodní příležitost. Zakladatel firmy MARCATO začal obchod v malé dílně za jeho domem. Jeho výroba byla omezená a začala na starém ručním soustruhu. Prodával své zboží od dveří ke dveřím, cestoval na kole, ale díky jeho předvídavosti byly položeny první základy budoucího podniku. První kámen továrny v Campodarsego v provincii Padova, kde výroba stále probíhá, byl zakladatelem položen v roce 1938.

70. - 80. léta

Když byla společnost vedle zakladatele v rukou druhé generace, stala se společnost MARCATO důležitým průmyslovým hráčem na národní úrovni. Růst byl konstantní a staré ručně vyráběné produkty se technologicky vyvíjely. To znamená, že značka MARCATO se stala známou pro kvalitu svých strojků na výrobu těstovin, stejně jako jeho produkty na výrobu sušenek a další příslušenství. Úspěch produktů MARCATO začal přesahovat hranice Itálie v 80. letech, kdy se společnost stala předním světovým výrobcem strojků na čerstvé těstoviny.

Od 90. let do současnosti

V polovině 90. let byl v čele společnosti Pietro Marcato - Otellův syn, který dokázal posunout společnost do své současné velikosti. Prezident MARCATO, se svými dětmi - třetí generací - pracující vedle něj, stáli tváří v tvář výzvám stále více globalizovanému a konkurenčnímu trhu, společně se zaměřili na neustálou inovaci výrobních technologií a sofistikovanému provedení vlastních produktů. Díky této strategii se společnosti MARCATO podařilo rozšířit svůj sortiment výrobků a vydobýt si pro sebe místo na mezinárodním trhu a zároveň být hrdý zástupce značky Made in Italy ve světě...

Současná výroba

Výroba společnosti MARCATO je prováděna výhradně v Campodarsego v provincii Padova, kde byla společnost založena a dále rozvíjena. Továrna zaujímá rozlohu 15.000 m² a zaměstnává přibližně 100 lidí. Společnost MARCATO neustále zlepšuje vlastní výrobky prostřednictvím významných investic do výzkumu a vývoje. Vysokou úrovní technologie, díky které bylo dosaženo 5-ti mezinárodních patentů, může společnost poskytovat na své výrobky až 10-ti letou záruční dobu.